Odkazy

Hnutí Fokoláre v ČR
Fokoláre je jedním z hnutí v katolické církvi, jehož cílem je snaha o jednotu všech skrze nezištnou lásku. Představuje jeden ze způsobů, jak v současném světě následovat Krista. Na stránce naleznete charakteristiku hnutí, jeho historii, strukturu i aktivity v České republice.
http://www.focolare.cz

Hnutí Fokoláre ve světě
Hnutí Fokoláre je rozšířené po celém světě a v každém prostředí iniciuje různé aktivity. Zde je možné získat ještě ucelenější informace o spiritualitě hnutí a seznámit se s jeho působením v různých oblastech života v celosvětovém měřítku.
Stránky jsou italsky, anglicky, francouzsky, španělsky a portugalsky.
http://www.focolare.org

Slovo života - mp3
Slovo života je věta z Písma svatého a kometář, který pomáhá uvádět ji do života. Na této stránce najdete jeho znění v několika jazycích v podobě psaného textu a nahrávky (mp3).
http://www.parola.medum.org

Nakladatelství Nové město
Nabídka nakladatelství Nové město, které mimo jiné vydává i knihy o spiritualitě hnutí Fokoláre. Na této stránce je možné se s tituly seznámit a objednat si je.
http://www.novemesto.cz

Mladí za sjednocený svět
Kolem hnutí Gen vznikla skupina Mladí za sjednocený svět, která je oslovena stejnými hodnotami a snaží se konkrétními způsoby přispívat k vytváření lepší společnosti, k překonávání rozdělení v různých prostředích a pomoci v těch místech, která se nachází v krizové situaci. Je možné se seznámit s jejich aktivitami a projekty uskutečňovanými po celém světě.
Stránky jsou italsky, anglicky, španělsky a portugalsky.
http://www.mondounito.net/?lang=en

Univerzita Sophia
Ve školním roce 2008-2009 začal v Itálii svoji činnost Univerzitní institut Sophia, který je plodem intuice zakladatelky Hnutí fokoláre Chiary Lubichové. Jeho cílem je být laboratoří dialogu mezi národy, kulturami a věděním. Univerzitní institut nabízí studentům dvouleté magisterské studium v oboru „Základy a perspektivy kultury jednoty“.
http://www.iu-sophia.org

Gen Rosso
Hudební a taneční skupinu Gen Rosso tvoří 18 členů z 10 národností. Jejich písně i samotný život ukazuje, že multikulturní společenství může být obohacením - pokud dokážeme přijmout odlišnost toho druhého. Gen Rosso vystupují po celém světě a spolupodílejí se na mnoha projektech se sociálním nebo humanitárním zaměřením.
http://www.genrosso.com

Gen Verde
Gen Verde je čistě ženská kapela, která stejně jako Gen Rosso sídlí v italském měste Loppianu, městě, kde se všichni snaží žít podle evangelia. Také Gen Verde je skupina s mezinárodním obsazením a snaží se tuto rozmanitost přinášet do své hudební produkce.
http://www.genverde.it

Modrý bál
Benefiční bál pořádaný každoročně nedaleko Chocně.
http://www.modrybal.cz/

Centrum Mariapoli
Ubytovací, ale i faktické centrum Hnutí fokoláre v Praze - Vinoři.
http://www.volny.cz/recepce.espol/centrum_mariapoli.htm


odkazy.txt · Poslední úprava: 2009/03/24 22:12 autor: domju