Summer Job

Pracovat v létě? Nic moc. Pracovat v létě a ještě zadarmo? Tak to už zní možná úplně nelogicky. Přesto se nás našlo 50, kteří jsme se rozhodli tímhle způsobem strávit necely týden. A dokonce jsme si to díky výborné práci organizátorů skvěle užili!

web proběhlé akce: http://summerjob.naplno.net/

Moto Summer Jobu znělo “Můžeme si pomáhat”. Ve městečku Nečtiny a v několika dalších vesnicích v Západních Čechách jsme nabídli svoje služby místním, kteří naši pomoc potřebovali a stáli o ni. A tak jsme se s chutí pustili do plení, žnutí, stavění laviček, bourání ruiny, opravy rozpadlého kostela a mnoho dalšího.
Jedním z cílů bylo dostat se do kontaktu s místními, kteří nám vděčnost oplatili nejen spoustou jídla (tvarohové koláče byly vážně výborné:-), ale hlavně svým vřelým chovaním a otevřeností, se kterou nás přijali.
Díky bohoslužbám a večerním programům jsme měli postaráno i o duchovní výživu a celou akci jsme uzavřeli společně v kostele, který se nám společnými silami podařilo opravit, takže se v něm mohla po 40ti letech opět konat mše.
Nevím, nakolik se nám povedlo změnit obecné povědomí místnách o křesťanech. Každopádně věřím, že si celou akci Bůh svým vlastním způsobem použil.

Katka H.clanek/2010-07_summer-job.txt · Poslední úprava: 2010/07/27 12:45 autor: bajeluk