Víkend v Říčkách

Svědomitějším z nás začal víkend v Říčkách pod záminkou učení již v úterý. V době, kdy se ještě všichni vyvalovali ve svých domovech, se tzv. studijní skupinka na místní faře soustavně připravovala na budoucí povolání…

Od práce je nevytrhla ani krásná příroda a slunečné počasí. „I can resist everything but temptation,“ řekl podle Lukáše jednou Oscar Wilde.
Nevím, co tím myslel… Nebýt prvních skupin, které dorazily v pátek kolem 18. hodiny z Brna, následované Prahou a Bratislavou, určitě by z nás byli už doktoři. Budiž jim to odpuštěno…

Ze seznamovacího kolečka se tentokrát „vyhranatilo“ umělecké okénko, kde různí autoři prezentovali svá literární díla (pozn. nepodařilo se mi zatím zjistit, které tož koření Slávka přidala do polévky… každopádně sborník je momentálně rozebrán k dalšímu dotisku).
Po krátké přestávce a rautu následovala prohlídka místní přírodní rarity s duchovním programem.

Na sobotní výlet se mělo odcházet v půl desáté. Kombinací dobrého time-managementu a pohrůžky mučení se nám však podařilo vyrazit už před jedenáctou.
Sluníčko nám sice odmítlo svoji účast, čaj s rumem na Pěticestí zato chutnal o to lépe. Na výlet na Anenský a Komáří vrch budeme určitě rádi vzpomínat (a ti, co jedli chlebík s vajíčkovou pomazánkou v rukavicích, asi i dlouho ;)).

Krásným úvodem do silvestrovského večera byla mše, kterou pro nás (s námi) sloužil místní farář. Pak už následovalo to, k čemu jsme se vlastně v Říčkách sešli- společně jsme vzdali hold výkonům našich kamarádů na kolech na Ukrajině. Prezentace byla udělaná skvěle! Sugestivní zobrazení trpících na kolech však zřejmě způsobí úbytek účasti v příštích letech.
V následném tanečním zápalu si nikdo ani neuvědomil, kdy starý církevní rok vzal za své. Nic proti ničemu, dobře jsme jej zapili ;)
Takto povzbuzení jsme pak do skorého rána dohadovali pravidla různých školních her- člověk by se divil, jak to ta děcka doteď vůbec mohla hrát!
Kdo ještě pořád neměl dost, mohl vyzkoušet své žonglovací schopnosti pod vedením našeho kamaráda, který trénoval i českého mistra!
Že noc byla dlouhá, mohli vyprávět hlavně ti z nás, kteří na nedělní mši do Neratova odjížděli skoro v pyžamu.
Tož to, mali sme sa rozprávkovo!
A.M.


clanek/2009_12-ricky.txt · Poslední úprava: 2010/01/03 13:01 autor: maree