Besídka pro pražské bezdomovce

Na pojízdnou besídku pro naše přátelé bez domova jsme se letos vydali 14. prosince společně s komunitou Sant´Egidio.

Před akcí jsme se důkladně duchovně i materiálně připravili: po společném rozjímání a modlidbě jsme v počtu mnoha desítek rukou namazali chleby do několika tašek se svačinovými balíčky. Na co nezbylo mnoho času, byla souhra hudebních těles:( Zejména díky Lukášově pohotové organizaci jsme si „projeli“ aspoň začátky většiny koled a šlo se na „pódia“:)

Jak to dopadlo? Estráda u Hlavního nádraží měla své malé zádrhele i skvělé momenty, například čardášová „To ta Hel'pa“, vzhledem k brzkému prosincovému datu jsme se totiž neomezili pouze na koledy. Nevím, jestli bezdomovci víc ocenili gastronomickou nebo kulturní složku besídky, ale vypadali docela spokojeně.

Naše „Hlaváková“ i konkurenční „Václaváková“ sekce pak společně utekly před mrazem zpět do sakristie u Svatého Kříže, kde besídka pokračovala dalším zpěvem a dokonce přípitky. Ukázalo se, že při troše souhry bychom klidně mohli jít vybírat na Karlův most:)

Takové bylo naše koledování s bezdomovci. Krom pomoci samotné jsem zažil pěkný večer, kdy jsem poznal dalších pár tváří z nesčetného zástupu lazarů, ale také ze skupinky Sant Egidio: potkat mezi nimi spolužáčku z gymplu bylo příjemné překvápko.

Marek


clanek/2009-12_besidka.txt · Poslední úprava: 2009/12/26 19:38 autor: katka-p