Mariapoli 2009

13. 7. 2009 se do Třeště v jižních Čechách začalo sjíždět spoustu nedočkavých lidí. A kvůli čemu že tam všichni jeli? No přece na Mariapoli - týden strávený společně s Ježíšem uprostřed.

Nejdřív jsme se ubytovali a potom jsme se snažili přivítat se známými a seznámit s neznámými. Večer jsme si my mladí zahráli pár her na seznámení a ti „starší“ se dívali na film o kraji Vysočina. V jedenáct hodin byla večerka, a tak jsme šli všichni spát. V pondělí ráno byla v půl osmé rozcvička, ale někteří se domnívali, že se do tělocvičny všichni nevejdeme, a tak radši zůstali v posteli. Po náročné rozcvičce jsme všichni zasytili své žaludky na snídani a vydali jsme se na slovíčko na den. První dopoledne byli dospělí rozděleni do skupin v nich si sdíleli zkušenosti a my mladí jsme měli na výběr: mohli jsme jít na výlet nebo hrát frisbee, odpoledne jsme si mohli zahrát strategickou hru, kterou pro nás připravila Verča. Za zmínku ještě stojí, že v pondělí nás navštívil Mons. Josef Kajnek a trochu se rozpovídal o své službě. Den jsme zakončili modlitbou a poděkováním za prožitý den. Ostatní dny probíhali podobně: rozcvička - snídaně - workshopy - mše svatá - oběd - polední klid - workshopy - host - film a v jedenáct byla modlitba a šli jsme spát. Ve workshopech jsme mohli např. zkusit potápění, řezbářskou dílnu, vyrábění šperků z korálků apod. Myslím, že velmi vydařené byli taky večerní přednášky, proto bych chtěla poděkovat všem kteří si na nás udělali čas (Mons.Josef Kajnek, Majda a Kornel Broschovi, o.Jenda Balík, o.František Slavíček…). Nechyběl ani celodenní výlet, a to na Křemešník, kde nás čekala poutní mše sv. a řízky. Počasí nám přálo a všichni jsme se vrátili spokojeně domů.
Myslím,že celá Mariapoli byla vydařená, všem se líbila a neukončili ji odjezdem z Třeště, ale přivezou si ji s sebou domů, do školy a do práce. Nakonec bych chtěla ještě poděkovat všem, kdo se účastnili na přípravě programu, hudby, mší svatých… všem, kteří pomohli zrealizovat Mariapoli. Díky!
Katka G.clanek/2009-07_mariapoli.txt · Poslední úprava: 2009/07/24 23:46 autor: maree