Finanční pomoc postiženým povodněmi v Brazílii

Asi před měsícem zasáhly severní Brazílii velké povodně. V této oblasti žije mnoho lidí, kteří patří do hnutí Fokoláre a byli povodněmi postiženi. Připojujeme se k finanční sbírce za tímto účelem a chceme poprosit o pomoc i tebe.

Asi před měsícem zasáhly severní Brazílii velké povodně. Mnoho lidí muselo opustit svoje domovy a řada zemědělců přišla o úrodu odpovídající čtyřem měsícům pilné práce. Mosty se hroutí, silnice jsou zablokované, a proto je velmi těžká doprava různých forem pomoci. Povodně silně zasáhly následující města: Teresina, Itapecuru, Bacabal, Manaus, Maués, Barreirinha, Altamira, Parintins.
V této oblasti žije mnoho lidí, kteří patří do hnutí Fokoláre a byli povodněmi postiženi. Také mladí lidé z tohoto hnutí se různým způsobem snaží pomoci: vaří na ubytovnách, přepravují lidi s pár věcmi, které jim zůstaly a přijímají rodiny do svých domovů… Shromažďují potraviny, oděvy, peníze a nezbytné prostředky. Rádi bychom je na dálku podpořili v této jejich snaze, a proto jsme se rozhodli připojit se k finanční sbírce za tímto účelem.
Pokud bys i ty chtěl přispět na pomoc, napiš na adresu katkapolivkova@gmail.com a ráda ti pošlu bližší informace.

Katka P.clanek/2009-06_povodne-brazilie.txt · Poslední úprava: 2009/06/15 10:12 autor: maree