Říčky

Úkol zněl jasně: napsat něco o víkendu v Říčkách, spíše vtipně, snad výstižně, a vyhnout se příliš popisným formulacím. Jenže pro někoho to byl týden, ne pro každého to bude vtipné (občas se nezavděčíte ani sami sobě) a nějaký popis stereotypní činnosti se možná taky objeví.

I když někteří před víkendem odjeli, většina nás přijela pokoušet hory (pro případné Krkonošáky „kopce“) až s koncem týdne v dohledu. To se nám celkem dařilo, sama za sebe ale musím přiznat, že občas hory pokoušely mě. Ale budiž jim to odpuštěno.
Hlavní bylo, že i když naše skupina vznikla až za účelem společného víkendového pobývání, bylo nám spolu dobře (snad mluvím aspoň trochu za všechny), hry, které vyžadovaly zapojení fantazie nebo intelektuální aktivitu, nás unavily jen v přijatelné míře a za jídlo jsme mohli vždycky poděkovat dotyčným šikovným osobám (nebo se sami realizovat a objevit v sobě kulinářské talenty, které by neměly být zakopány). Někteří pokořili sjezdovky, běžky i saně (těm, kteří byli pokořeni, věnujme tiché rozjímaní; já si běžky příště rozmyslím), jiní se odvážili spát v „domácky“ zhotoveném iglů (než bylo zničeno všudypřítomnou rolbou, aneb horal bez rolby je jako katolík bez fary), pár jedinců chtělo vlastní říčkovskou/říčskou saunu (to je ale nepěkný přívlastek, dostává bod každý, kdo přijde s hezčím řešením) a všichni společně jsme se každý večer sešli s vědomím, že je zač chválit, děkovat, ale i prosit. Zní to celkem jednoduše (i přes delší souvětí), ale bylo to tak. Byl to pěkný víkend, s dobrými lidmi, a jak říká i jeden kamarád, s dobrým Bohem.
A nenechte se zmást, že Vám to znělo jako popis tolika jiných akcí, na kterých jste už byli. Přece jsem tu nemohla napsat nic o rukách v kýblu s teplou vodou, lovu krokodýlů, straně 114, prašivých myších, fresbee, nezapnuté plotýnce, zasloužilých matkách, salátu s cukrem a modlitbě v iglů. To by totiž byla bonusová verze. :-)
Marta K.
clanek/2009-03_ricky.txt · Poslední úprava: 2009/03/06 13:56 autor: katka-p